bursa ceza avukati-01

Bursa Ceza Avukatı

Bursa ceza avukatı asli ceza, ağır ceza mahkemesi veya sulh mahkemelerinde görülen davalara bakmaktadır. Bursa, kalabalık sayılabilecek nüfusu ile ceza hukuku alanında avukata ihtiyaç duyan çok sayıda kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa ceza avukatı yorumları incelendiğinde, Bursa’da ikamet eden avukatların dahil olduğu davalar ve bunların sonuçları hakkında bazı verilere ulaşmak mümkündür. Avukatlara ilişkin yorum ve değerlendirmelere basit birkaç internet araştırmasıyla ulaşılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her avukat hakkında bir değerlendirme yapılmamış olabilir. Aynı şekilde her avukatın kişisel bir web sayfası da yoktur.

Bursa Ağır Ceza Avukatı

Bir ağır ceza avukatı, ceza hukukunun kapsamına giren pek çok davaya bakabilmektedir. Ağır ceza mahkemelerinin baktığı davalar; ağırlaştırılmış müebbet, müebbet veya 10 yıldan daha uzun süreli hapis cezası gerektiren suçları kapsamaktadır. Bu bağlamda bir kısmını aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz suçlar, ağır ceza kapsamında değerlendirilmektedir.

 • Cinsel tecavüz
 • Terör
 • Organize suçlar
 • Uyuşturucu kaçakçılığı

Suçlu oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan kişiler, haklarını bilmek ve en iyi şekilde savunulmasını sağlamak amacıyla avukatlara ihtiyaç duymaktadır. Avukatlar müvekkillerine danışmanlık da sağlamakta ve dava ile ilişkili tüm dosyaları ve dilekçeleri hazırlayabilmektedir. Böylece tutuklu ya da tutuksuz yargılanan müvekkillerin hakları, hukuki çerçeveler dahilinde savunulabilmektedir.

Bazı durumlarda, kötü niyetli insanlar husumetli oldukları kişiler hakkında suç uydurabilmektedir. Özellikle de kanıtlanması zor olabilecek durumlarda bu kişiler mahkemeleri gereksiz yere oyalayabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, bir kişiye iftira atmak da suçtur. Böyle bir durumun tespiti halinde ilgili TCK hükümleri dahilinde ceza verilmektedir.

Bursa Ceza Avukatı Nedir, Ne İş Yapar?

Ceza hukuku günümüzde, en sık avukat talebinin yaşandığı alanlardandır. Bu alanda suça karışan veya karıştığı iddia edilen kişiler hakkında soruşturmalar yürütülerek davalar açılabilmektedir. Ceza avukatları ise daha önce de sözünü ettiğimiz üzere, şüphelileri savunmakta, onların vekilliğini yaparak savunma görevini yerine getirmektedir.

Türkiye’de yasal anlamda branşlara ayrılan bir avukatlık mesleği söz konusu değildir. Dolayısıyla da ceza avukatı unvanına resmi olarak sahip olan kimse yoktur. Ancak buna rağmen bazı avukatlar lisansüstü eğitim veya katıldıkları davalar yoluyla ceza hukuku alanında deneyim kazanabilmektedir. Asli veya ağır ceza mahkemelerinde, genellikle aşağıdaki suçlardan dolayı yargılama yapılmaktadır.

 • Hırsızlık
 • Cinayet
 • Dolandırıcılık
 • Yaralama
 • Çete kurma
 • Terör

Bursa Ceza Hukuku Avukatı

Savunma, tarih boyunca en kutsal haklardan biri olarak görülmüştür. Dolayısıyla kişiye isnat edilen suç ne olursa olsun o bireyi avukatlar savunabilmektedir. Avukatlar, şüphelinin vekili olarak görev yapmakta ve gerekli dilekçe ile dosyaları hazır ederek mahkemelere sunabilmektedir. En iyi ağır ceza avukatı yorumları nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz üzere, resmi anlamda ağır ceza avukatı şeklinde bir avukatlık tanımı ülkemizde yer almamaktadır. Ancak bazı avukatlar belli alanlarda daha fazla ön plana çıkabilmektedir. Bu avukatlar halk arasında boşanma avukatı, iş yeri avukatı veya ceza avukatı gibi isimlendirmelerle anılabilmektedir. Peki bu avukatlar hakkındaki yorumlara nasıl ulaşabilirim?

Arama motoruna avukatın alanını veya adını soyadını yazarak araştırmaya girişmek en sık akla gelen fikirlerden biridir. Ancak aile veya arkadaş çevresinde avukatlık hizmeti alan ve bundan memnun kalan kişilerin tavsiyelerine kulak vermek de iyi bir fikir olabilir. Ceza hukuku kapsamındaki davalarda bazen suçlu gibi görünen kişilerin aslında masum olduğu anlaşılabilmekte, böylece davalar beraat ile sonuçlanabilmektedir.

Bursa Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Sulh, ağır ceza veya asliye ceza mahkemelerinde görülen davalar, ceza hukukunun kapsamı dahilindedir. Bu davalarda, savunma ve danışmanlık gibi ihtiyaçlar için herhangi bir avukatla çalışılabilmektedir. Avukatınızın sizin adınıza savunma yapabilmesi ve dilekçe gibi gerekli evrakları yerinize hazırlayabilmesi için vekalet verilmesi gerekmektedir.

Ceza hukuku dahilindeki davalar nelerdir? Hırsızlık, cinayet, cinsel saldırı gibi suç iddialarından dolayı açılan davalar bu kapsamdadır. Halk arasında bu davalarla ilgilenen avukatlar için ceza avukatı gibi yanlış bir ifade kullanılmaktadır. Ülkemizde avukatlar, hukukun özelleştirilmiş alanlarına göre ayrılmamaktadır.

Benk Hukuk ve Danışmanlık, farklı alanlarda uzmanlaşmış avukatların görev yaptığı bir bürodur. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Avukatlar, yasal anlamda vekiliniz olarak yetkilendirilmiş profesyonellerdir. Avukatların temel görevleri arasında şunlar yer almaktadır;

 • Müvekkilleri savunmak
 • Davaya yönelik hazırlık yapmak
 • Dava dilekçelerini hazırlamak
 • Delil dosyalarını oluşturmak ve saklamak

Bizi Arayın