Bursa Hukuk Bürosu

Bursa hukuk bürosu, Bursa’da faaliyet gösteren, bir veya birden fazla avukatın görev yaptığı avukatlık ve danışmanlık bürosunu ifade etmektedir. Bursa’nın farklı ilçelerinde birden çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Farklı hukuk bürolarında, farklı deneyim seviyelerinde avukatlar görev yapabilmektedir.

Bursa hukuk bürosu telefon numarası nedir? Büromuz, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde faaliyetlerini yürütmektedir. Telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilir veya web sayfamızın iletişim kısmında yer alan formu doldurabilirsiniz. Ülkemizde avukatlar hukukun tüm alanlarında eğitimlerini tamamlamış profesyonel çalışanlardır. Avukatların temel işleri arasında müvekkili savunmak, dilekçeleri hazırlamak ve danışmanlık vermek yer almaktadır. Avukatlar; ceza hukuku, aile hukuku ve boşanma, iş hukuku, icra hukuku, miras hukuku, sağlık hukuku gibi pek çok alanda çalışabilmektedir.

Bursa Hukuk Bürosu İletişim

Adalet ve hukuk, bir ülkedeki en temel kavramlardandır. Kişilerin, grupların ya da şirketlerin zaman zaman hukuki ihtiyaçları olabilmektedir. Bu ihtiyaçlar, dünyanın neresinde olursa olsun son derece doğal gereksinimler arasındadır. Hukuki anlamda savunma, dosya ve dilekçe hazırlama ve en önemlisi de savunma gibi ihtiyaçlarınız için Bursa avukatları ile iletişime geçebilirsiniz. İlgili avukatlar, Bursa avukatlık büroları dahilinde çalışmalarını yürütmektedir.

Mehmet Benk Hukuk ve Danışmanlık, bir Bursa avukatlık bürosu olarak hizmetlerini sürdürmektedir. +90532 160 1647 numaralı telefondan bizi arayabilir ve WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Böylece hakkınızda açılan veya açmayı düşündüğünüz davalarla ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Doğru bir danışmanlık ile hukuki süreçlerinizi daha etkili ve hızlı bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Dava dosyası ve dilekçesi hazırlama ile müvekkillerin savunulması, avukatların diğer görevleri arasındadır. Bir avukatla birlikte çalışarak en temel haklardan biri olan savunma hakkınızı kullanabilir ve hukuki süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Bursa Hukuk Bürosu Avukatları

Bursa hukuk büroları dahilinde çalışan avukatları nasıl yetkilendirebilirim? Avukatınızın sizi yasal olarak savunabilmesi ve hukuki süreçlerinizi yönetebilmesi için tarafınızca yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Bu amaçla bir notere giderek avukatınızın bilgilerini vererek ona vekalet verebilirsiniz.

Bursa, görece yüksek bir nüfusa sahiptir. Bu da doğal olarak avukatlık hizmetlerine ihtiyaç duyan kişi sayısının yüksek olmasına yol açmaktadır. Hayatın olağan akışı içinde boşanma, vefat, miras kalma gibi pek çok konu ile karşı karşıya kalabiliriz. Bazı konularda ise birbirimizle veya çeşitli kurumlarla anlaşamaz ve yasal yollara başvurma gereği duyarız.

Örnek vermek gerekirse bir iş yerinde, işçi veya işverenler çeşitli konularda ihtilafa düşebilir. İhtilaf halinde İş Kanunu ve ilişkili yönetmelikler geçerlidir. Hâkim kararına buna göre vermektedir. Dolayısıyla yasalara uymak esastır ve işçi kabul etse bile sigorta, asgari maaş ve diğer işçi hakları konusunda yasanın dışına çıkılmamalıdır. Bahsi geçen konu, iş ve tazminat hukukunun ilgi alanına girmektedir.

Bursa Ağır Ceza Avukatları

Hukukun bir başka alanı da ceza hukukudur. Halk arasında ceza avukatı gibi bir kavram yerleşmiş olsa da ülkemizde böyle bir ayrım bulunmamaktadır. Türkiye’de çalışan bir avukat, farklı alanlardan pek çok davaya bakabilmektedir. Aynı durum ağır ceza alanı için de geçerlidir. Peki ceza ve ağır ceza hukuku hangi konularla ilişkilidir.

Hırsızlık, cinayet, dolandırıcılık, yaralama, çete kurma, terör gibi suçlarla ilişkili davalar, ceza hukukunun kapsamına giren davalardır. Cinsel saldırı, terör, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suçlar gibi konularla ilgili davalar ise ağır ceza mahkemelerinde görülmektedir. Peki Bursa en iyi hukuk büroları hangileridir?

Aslında bu sorunun tek ve doğru bir cevabı yoktur. Çünkü davanın konusu, kişinin ikamet ettiği yer ve avukatın deneyimi gibi hususlar; en iyi avukat veya en iyi Bursa hukuk bürosu gibi bir kavramı geçersiz kılmaktadır. En iyi avukat, en iyi anlaştığınız ve güvendiğiniz avukattır. Böyle avukatlar ülkemizin her bölgesinde ve her hukuk bürosunda bulunabilmektedir.

Bursa Boşanma Avukatları

Boşanma, ne yazık ki evlilik sonrası sürecin bir parçası olarak karşımıza çıkabilmektedir. Şiddet, aldatma ve geçimsizlik gibi sebepler evlilik birliğine temelden zarar vererek sonlanmasına neden olabilmektedir. Boşanma ile beraber tazminat, velayet ve nafaka gibi konular da gündeme gelebilmektedir. Bazen bu konularda eşler tam bir anlaşma halinde olabilmektedir. Böyle durumlarda anlaşmalı boşanma protokolü uygulamaya konulabilir ve kısa sürede boşanma gerçekleşebilir.

Bazı hallerde ise taraflar bir veya birden çok konuda anlaşmaya varamaz. Böyle durumlarda çekişmeli boşanma davaları gündeme gelir. Uzlaşmaya varılan konuların sayısı ne kadar fazla ise boşanma da o kadar hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

Bir örnek verelim. Taraflar boşanma kararı, çocuğun masraflarının karşılanması ve nafaka gibi konularda anlaşmış olsun. Ancak çocuğun velayeti konusunda anlaşamamış olsunlar. Böyle bir durumda yine çekişmeli boşanma davası açılır ancak velayet haricindeki birçok konuda uzlaşma sağlandığından dava daha hızlı ilerleyebilir.

Bizi Arayın