Bursa Hukuk Bürosu Telefon Numarası

Bursa hukuk bürosu telefon numarası, o bürodaki yetkili kişiyle iletişim kurmanızı sağlayan numaradır. Bursa’da birden çok hukuk bürosu faaliyet göstermektedir. Bursa avukatları ilgili bürolarda görev yapmaktadır. Benk Hukuk ve Danışmanlık da bu bürolar arasındadır.

Bursa hukuk bürosu telefon numarası nedir? Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer alan büromuzun numarası 0532 160 1647’dir. Bizi doğrudan arayarak, WhatsApp’tan yazarak veya web sitemizdeki iletişim formunu oldurarak iletişime geçebilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir hukuk bürosunda avukatlar çalışmakta ve müracaat eden vatandaşlara hukuki anlamda savunma ve danışmanlık gibi hizmetler sunulmaktadır.

Bursa Hukuk Bürosu Telefon Numarası Kaç?

Halk arasında hukuk bürosu denilince bazen, bölgede tek bir büro varmış gibi bir algı oluşmaktadır. Aslında farklı alanlarda uzmanlaşmış avukatların yer aldığı farklı hukuk büroları veya ofisleri mevcuttur. Büromuz, daha önce de sözünü ettiğimiz üzere bunlar arasındadır. Bize +90532 160 1647 numaralı telefondan kolayca ulaşabilirsiniz.

Bursa hukuk büroları hangi alanlarda faaliyet gösteriyor? Bir hukuk bürosunda çalışan avukatlar, mevcut düzenlemeler gereğince hukukun tüm alanlarında görev alabilirler. Savunma, dilekçe/ihtarname hazırlama ve danışmanlık bir avukatın sunabileceği en önemli hizmetlerdir. Avukatlar, bahsini ettiğimiz konularda yasal anlamda yetkilidir.

Avukatlar hem gerçek hem de tüzel kişileri temsil edebilirler. Davalar ya da hukuki anlaşmazlıklar yalnızca bireyler arasında meydana gelmez. Şirketler, dernekler, vakıflar ve çeşitli kuruluşlar birbirleriyle veya bireylerle ihtilaf yaşayabilirler. Bu durumda avukatlar, şirketleri veya kuruluşları da temsilen hukuki prosedürlerde görev alabilirler. Pek çok başarılı şirketin çalıştığı bir avukat veya hukuk bürosu mevcuttur.

Hukuk Bürosu Hangi Davalara Bakar?

Hukuk bürolarının çalışma prensibi, tamamen bürodaki avukatlarla ilgilidir. Avukatlık mesleği ülkemizde, branşlara ayrılmamaktadır. Dolayısıyla resmi anlamda, boşanma avukatı veya ceza avukatı diye bir şey yoktur. Ancak bazı avukatlar belli alanlara daha fazla ilgi duyabilmekte ve o alanlarda lisansüstü seviyede eğitim alabilmektedir. Yine de özel alan tercihi olmayan avukatlar, hukukun tüm alanlarıyla ilgili davalarda görev alabilmektedirler.

Davalar; hukuk bürolarında çalışan avukatların ilgi alanıdır. Özel bir durum olmadığı müddetçe büronun kurumsal olarak davaya dahli söz konusu değildir. Bursa boşanma avukatları veya miras avukatları gibi araştırma konuları, halk arasında yaygındır. Aslında vatandaş, kendi davasıyla ilgili olan en ideal avukatı aramaktadır.

Bursa hukuk büroları arasında, Gaziosmanpaşa’da yer alan büromuzdan avukatlık veya danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Benk Bursa Hukuk Bürosu telefon ve diğer iletişim adresleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Üstelik web sayfamızdaki iletişim formunu da doldurarak bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Bursa Avukatlık Bürosu

Bir avukat, mevcuttaki bir davaya dahil olabileceği gibi sıfırdan bir davanın açılmasına da katkıda bulunabilir. Kişi, kurum veya kuruluşlara danışmanlık verebilir ve mahkemelerde vekalet edebilir. Peki bir avukata nasıl vekalet verilir?

Vekalet verme işlemi, avukatın gerçek veya tüzel kişinin vekili olması halidir. Vekil, müvekkillerinin yasal haklarını savunur ve davaya ilişkin süreçleri yürütür. Dava aşamasına geçilmemişse karşı tarafın avukatıyla yazılı veya sözlü olarak iletişim kurabilir, mevcuttaki durum hakkında müvekkilini bilgilendirir.

Örneğin tazminat hukukunun kapsamında giren bir olay, taraflar arasında karşılıklı anlaşmayla sonuçlanabilir. Böyle bir durumda konu mahkemeye taşınmadan kapanır ve taraflardan biri, diğerine anlaşılan oranda bir tazminat öder. Bu durumda, tazminat ödenmesine rağmen taraflardan birinin konuyu yargıya taşıma ihtimali de vardır. Bunun gerçekleşmesi, tazminat ödeyen açısından mağduriyet yaratabileceğinden her iki tarafı da bağlayan bir sözleşme imzalanarak durumun güvence altına alınması sağlanabilir.

Hukuk Bürosu Kaça Kadar Açık?

Bir hukuk bürosunun hangi saatlerde açık olacağı, büronun durumuna, iş yüküne ve o günkü bazı özel koşullara bağlı olarak değişiklik gösterir. Benk Hukuk ve Danışmanlık bürosu ise sabah 9’da açılmakta ve akşam 6’da kapanmaktadır. Cumartesi günü 09.00 – 17.00 arası çalışan büromuz, pazar günü kapalıdır. Bu saatler, pek çok hukuk bürosu için yaklaşık olarak geçerlidir.  

Bursa ağır ceza avukatları açısından, nüfusu göz önüne alındığında yoğun talep gören bir şehirdir. Ağır ceza davaları, ceza hukukunun kapsamında değerlendirilmektedir. Peki hangi suçlar ağır cezanın kapsamında yer alıyor? Bunların bir kısmını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgiler için her zaman avukatınıza danışabilirsiniz.

  • Cinsel saldırı/tecavüz
  • Organize suçlar
  • Terör suçları
  • Uyuşturucu kaçaklığı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın